Gilmorova děvčata kde se točí gg

31. října 2008 v 13:59 | jana majerská |  Seriály
Gilmorova děvčata se natáčejí ve filmových studiích společnosti Warner Brothers v Burbanku v Kalifornii. Oblast, ve které je celé Stars Hollow vystavěno, se nazývá Středozápadní ulice. Ta byla v roce 1946 postavena pro film Saratoga Trunk. Nejznámější z budov Gilmorových děvčat jsou Lukovo bistro, starožitnictví paní Kimové, Dooseho obchod, studio slečny Patty, městský altánek a samozřejmě dům Lorelai a Rory. Ve skutečnosti nejsou ulice a domy na místech, jak je vídáme v seriálu, a některé budovy dokonce mění své umístění od série k sérii. Téměř všechny domy jsou jen průčelí a domy Sookie a Lorelai jsou ve skutečnosti jedním domem (pokud vstoupíte do domu Sookie a půjdete rovně, vyjdete hlavním vchodem Lorelaina domu). Jsou zde rovněž sklady kostýmů, nábytku a spousty dalšího.
Řada exteriérů z Gilmorových děvčat se používá i při jiných natáčení. Ku příkladu jedna z ulic posloužila v několika scénách jako dům rodičů Rosse a Monicy Gellerových v Přátelích (Friends) a jiná v seriálu Central Park. Exteriér Lorelaina domu byl domem Strýčka Jesseho v Mistrech hazardu (The Dukes of Hazzard). Někdy lze v pozadí vidět horu Mount Hollywood, což napovídá, že se nacházejí v teplejší oblasti. Pro vytvoření zimního městečka je přirozeně použito umělé zasněžování.
Warner Bros je jedno z mála studií, které nabízí prohlídku natáčecích míst. Dvouhodinová okružní jízda začíná krátkým snímkem o historii studií a pak už ve skupinkách po patnácti podniknete samotnou cestu v malých vozících. Spatříte exteriéry New York Street a Středozápadní ulice, zvukové scény a různá skladiště.
Oficiální stránky Studia Warner Bros můžete navštívit na www.studio-tour.com.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama