3.12

31. října 2008 v 17:06 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
3.12 Milovnice ryb
Lorelai slíbila kapele Lane, že mohou cvičit u nich v garáži. Spolu s Rory sesbírají svoji odvahu a vstoupí na toto zřídkakdy navtěvované místo. Bude tu třeba zapracovat, protože je úplně plná krabic s věcmi, které už dříve děvčata uklidila z půdy a které Lorelai "opomněla" nechat odvést na dobročinnou akci.
Luke se snaží věnovat své práci v bistru, ale hluk zvenčí se nedá ignorovat. Zanechá obsluhy a jde ven, kde právě stavaři provádějí rekonstrukci domu pro plánované starobylé bufet z přelomu století. Vyhledá Taylora a dohaduje se s ním, protože podle jejich domluvy měla rekonstrukce probíhat uvnitř a ne venku budovy. Taylor ho upozorní, že ještě nepodepsal smlouvu o pronájmu. Luke je ale zcela proti tomu, aby chodil za jeho právníkem.
Lane a ostatní členové skupiny si zvelebují Lorelainu garáž. Během prací si Dave vezme Lane stranou, ale aby to ostatní slyšeli, a mluví s ní o jejím hraní dost neuctivě. Rory se tomu diví, ale Lane jí vysvětlí, že jsou na takovémto podivném chování domluveni, aby ostatní z kapely neměli podezření ohledně jejich vztahu.
Lorelai je v Alexově "kafinci" a pomáhá mu vybrat nejvhodnější druhy kávy. Alex jí vypráví o svých malých dětech - Hillary a Jeffovi - kteří od rozvodu žijí s jejich mámou. Když přijde řeč na koníčky, Alex se zmíní, že jde v sobotu na ryby a zeptá se jí, jestli by nešla s ním. Nerozvážná Lorelai jeho pozvání přijímá.
Lane zastihne Rory na autobusové zastávce a nadšeně jí povídá, že nejspíš bude moci jít na ples. Promluvila si o tom se svojí matkou a slíbila, že jí doprovod schválí ona. Paní Kimová měla zrovna dobrou náladu, protože uzavřela dobrý obchod, a odpověděla jí na to, že "možná". Lane samozřejmě plánuje jít s Davem. Její matka ho prý má moc ráda. Má také hrát na svatbě, která se chystá o tomto víkendu. Žení se její bratranec James. Není příliš společenský, tak mu rodina sjednala svatbu s dívkou z jejich staré vlasti. Ta nemluví anglicky a ještě se s ním ani nesetkala. Během svého rozhovoru nakupují v obchodě, kde pracuje za pokladnou Kirk, nějaká líčidla.
V hotelu Lorelai povídá Sookie o Alexovi a o plánu na rybaření. Sookie se jí přizná, že i jí se povedlo něco podobného s Jacksonem a on si od jejich prvních schůzek myslí, že má ráda žáby a stále jí kupuje nějaké figurky s touto tématikou.
Na Chiltonu začíná další schůze studentské rady. Paris na ní obviní Rory, že porušila přísahu a spolčila se s několika školními frakcemi, aby oslabila působení rady. Chce, aby rezignovala na svoji funkci. Dohadují se při tom jako malé děti.
Do Lukova bistra přijde žena, která se představí jako Nicole Leahyová, Taylorova advokátka (přesněji řečeno jedna z mnoha). Jde za Lukem, aby s ním podepsala smlouvu o pronájmu. Už podle Lukova chování se mu tato žena líbí a Jess si všimne, že i ona jemu, a tak si ho po jejím odchodu dobírá a tlačí ho k tomu, aby ji někam pozval.
O něco později sedí Lorelai v bistru a ve tváři má znuděný výraz. Snaží se z Luka vytáhnout něco vtipného, ale marně. Ožije až s příchodem Rory. Ta jí z knihovny nese obsáhlé knihy o rybaření. Lorelai je začne číst, ale je to beznadějné. Luke si všimne, co studuje a jako zkušený rybář se nabídne, že ji následujícího dne naučí základy rybaření. Lorelai nezbývá, než souhlasit.
Rory a Paris jsou kvůli scéně během studentské rady předvolány k řediteli Charlestonovi. Nicméně, tam se jejich chování opakuje a ředitel je víc než pobouřen. Dle jeho slov je to hamba, když se vůdčí osobnosti rady takhle prezentují a vyhrožuje jim, že jestli se to nezmění, tak o nich napíše Harvardu nové osobní hodnocení. Když vyjdou z ředitelny, Rory se snaží o udobření, ale Paris je jako ledová královna.
Luke přijede k Lorelainu domu a vytáhne z auta pruty. Lorelai vyjde ven, oblečena do rybářského a připravena, že vyrazí k jezeru. Luke ale má jiné plány. Připravil na trávníku dětský bazén, do něhož přidá pár živých pstruhů. K těm Lorelai okamžitě přilne a dá jim jména. Luke ji učí technice rybaření a během toho rozmlouvají. Vytáhne z ní, proč se chce učit rybařit. Jak přijde řeč na Alexe, je to trochu trapná situace, a na Lukovi je znát, že Lorelai stále stále nepovažuje za pouhou kamarádku a že ho to zraňuje.
Je čtvrt na šest ráno, Rory sedí v polospánku za stolem a rozhodně nejásá, že je tak časně vzhůru. Lorelai je připravena jít na ryby. Alex přichází a nese jim kávu a koblihy. Lorelai mu představuje svoji dceru a jde napřed. Alex uhodne, že Lorelai nikdy dřív nerybařila a Rory mu to nepřímo potvrdí. Tušil to již dřív, tak rezervoval místo k obědu.
Je těsně před svatbou a u Kimů je přítomen už i Dave. V Lanině ložnici Rory upravuje nevěstě vlasy. Lane přijde, zabarikáduje dveře a místo starého make-upu použijí na nevěstu ten, co koupili. Během zkrášlování korejské dívky si povídají o Daveovi a také o Jessovi. Lane ho nemá moc ráda, ale přislíbí Rory, že mu dá ještě jednu šanci, aby změnil její mínění o něm. Paní Kimová se snaží otevřít dveře, a když se jí to podaří, je už make-up schovaný. Podívá se na nevěstu a zase odejde. Zatímco tam nevěsta dál sedí a nerozumí holkám ani slovo, ty na ní dál pracují a Lane Rory vypráví drsnou příhodu o jednom páru, co se tu také dřív vzal. Rovněž se jí zmiňuje, že je to na dlouhou dobu poslední svatba, protože všichni její bratranci, co na to mají věk, jsou již pod čepcem - James je poslední.
Luke se dívá z okna svého bistra a vidí Nicole, jak mluví s Taylorem. Jde za ní, a i když mu to chvíli trvá, nakonec se odhodlá a pozve na oběd, s čímž ona ráda souhlasí.
Svatba začíná a nevěsta s ženichem jsou oddáni. Když je po všem, paní Kim představí svojí dceři korejského chlapce, mladého Chui, kterého vybrala, aby s ní šel na ples (Dave je u toho rovněž). S tím, že je vše vyřízeno, odejde do kuchyně. Lane ji následuje a řekne jí, že chtěla jít s Davem. Paní Kimová ukončí jejich "konverzaci" slovy, že není Korejec. Lane jde zpět a jak cestou míjí Davea, řekne jen "Nejsi Korejec" a jde ve svém zoufalství dál.
Rory přijde domů a Lorelai ji zavolá k sobě do koupelny. Ve vaně plave ryba a Lorelai je z ní u vytržení. Ulovila ji a dala jí jméno Jayne Mansfieldová. Chce si ji nechat, i přesto že ještě nedořešila otázku koupání, když vanu okupuje ryba.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama