3.06

31. října 2008 v 17:03 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
3.06 Vejce nadivoko
Rory přijde ráno do kuchyně a nalezne mámu, jak se s nadšením vrhá do nového projektu. Tentokrát má v plánu obvolat všechny firmy, které jim posílají duplikáty jednotlivých katalogů, aby s tím přestali. Rory tuší, že to bude jeden z těch projektů, které Lorelai nedokončí a nutí ji k tomu, aby s tím začala ihned. Jenže nadšení Lorelai už opadlo. Rory se nabízí, že polovinu firem vyřídí za ni, avšak Lorelai už prchá pryč.
Na schůzi městské rady se probírá Taylorův návrh, jak se zbavit ptáků, kteří ve velkém sedají na pouliční lampy a vykonávají svoji ptačí potřebu na kolemjdoucí (a někteří i úmyslně). Schůzi na chvíli přeruší muž v obleku a s kyticí v ruce, který má jít na schůzku se slečnou Patty. Přítomní lidé se jí na něho okamžitě vyptávají a nabízí se jim tak více vzrušující téma, než je program schůze rady. Taylor však má ještě jednu záležitost k projednání. Nemluvný podivín-samotář, který se stále potlouká po Stars Hollow podal žádost o uspořádání protestu v centru města. Ty však nejsou na náměstí povoleny. Taylor vidí, že se na program nikdo nesoustředí, takže žádost sám zamítne a schůzi ukončí. Lorelai, Rory a Luke vyjdou ven a vidí Jesse, jak se projíždí ve svém novém autě. Luke neměl ani tušení, že si vůz pořídil a dumá nad tím, kde na něj asi vzal, když mu v bistru neplatí tolik, aby si ho mohl dovolit. Jde za ním a vyptává se ho, kde sehnal peníze. Jess tvrdí, že si je vydělal v bistru a nechá Luka, aby mu podepsal registraci, když sám ještě není plnoletý.
Lorelai se vrátí domů a předá Rory dopis - je to pozvánka od těhotné Sherry Tinsdalové, se kterou teď žije Roryin otec Christopher, na oslavu koupě výbavičky. Lorelai je pozváním překvapená a Rory se jí přizná, že je s tátou v kontaktu. Dříve jí to neřekla, protože měla pocit, že ji zrazuje. Lorelai ji ujistí, že nemusí mít výčitky, koneckonců je to její táta. Rory se rozhodne na oslavu jít a Lorelai se nabídne, že ji tam - do Bostonu - odveze a sama mezitím zajde na nákupy.
Jess vstal dřív, aby vyřídil pár věcí. Než si stačí vzít snídani a opustit bistro, podaří se mu namíchnout Luka tím, že si vypůjčil peníze z pokladny. Luke jde obsloužit Kirka a ten znalecky popisuje Jessovo auto. Že si vymýšlí, však Luke pozná okamžitě.
Cikánka opravuje Jacksonovi auto a podle jeho stavu to vypadá, že si přijde na hezký balík. Luke za ní přijde a vyptává se, jestli jí Jess opravdu za své auto zaplatil. Když se dozví, že ano, neodejde o nic chytřejší.
Taylor sedí spolu s reverendem Skinnerem a rabínem Baransem v Lukově bistru a nechápe, proč když byla samotářova žádost městem zamítnuta, proč oni dva uvažují o tom, že mu protest dovolí uspořádat na schodech kostela. Proti církvi však městské vyhlášky neplatí a s tím Taylor nic nenadělá. Nepomohou ani hrozby, že by jim v kostele zakázali bingo.
Když se Luke vrátí do bistra a zjistí, že je Jess venku, jde k němu nahoru a začne mu prohledávat věci.
Rory a Lane jdou po ulici a přemýšlejí, jakou pozornost přivést nenarozenému dítěti na oslavu. Narazí na Jessův zaparkovaný vůz a Lane vytočí, že si Jess, který rozbil Roryino auto, pořídil teď vlastní. A když dorazí, také mu to hezky řekne. Dohadují se a namíchnutý Jess praví, ať si ho tedy Rory vezme, jestli chce. Ta to samozřejmě odmítne a všichni se opět vydají vlastní cestou.
Lorelai odvezla Rory do Bostonu a teď obě sedí v autě před domem Sherry, jehož vchod zdobí zelené balónky (nová moderní barva novorozeňat). Loučí se spolu, když vtom je v autě přepadne Sherry a zve na večírek i Lorelai. Po chvíli přemlouvání Lorelai přijímá.
Doma Sherry představí Lorelai a Rory ostatním oslavujícím ženám a večírek nenarozené G.G. - Georgie - může začít. Vypadá to, že mají připraven nekonečný počet her, které musí Gilmorova děvčata přetrpět. Sherry má naplánovanou nejen hodinu početí svého dítěte, ale i to, jak k nim bude Rory z Harvardu jezdit. Když se baví s Lorelai o samotě, vychvaluje Christophera, jak je posledních pár měsíců fantastický a jak moc se o dítě zajímá. Děkuje Lorelai, protože je tomu tak vlastně jen díky ní. Než mu Sherry o svém těhotenství řekla, procházeli krizí a on s ní skoro nemluvil. A že to všechno se změnilo, když si s Lorelai tehdy na svatbě promluvil. Vrátil se z ní jako vyměněný a říkal, že výchovu dítěte už jednou prošvihl a nechce to udělat znovu. Lorelai zuří a jde se uklidnit do koupelny. Začne tam Sherry dělat nepořádek, a když vejde Rory, Lorelai to nevydrží a vše, z čeho je otrávená, z ní musí jako pára ven. Z celého večírku a také z dokonale naplánovaného světa Sherry. To hlavní, že nahnala Christophera Sherry přímo do náruče, si však nechá pro sebe. Obě dvě se pak vrátí zpátky na večírek.
Luke donese nahoru do bytu sobě a Jessovi večeři. Ten si všimnul, že některé jeho věci nejsou na svém místě a chce vědět, proč se mu v nich Luke přehraboval. Luke se hájí tím, že to dělal pro jeho dobro, když se snažil zjistit, kde vzal peníze na auto. Jess přizná, že si přivydělává ještě jinde - jako zásobovač ve Wal-Martu. Luka to hodně pobaví a utahuje si z něj.
Gilmorova děvčata jedou autem zpátky domů a Lorelai je stále na Sherry naštvaná. Příliš ji neuklidní Roryino přiznání, že se vrátila do koupelny a věci opět uklidila. Rory však uvidí Jessovo zaparkované auto a dostane nápad, jak by se obě mohly hněvu zbavit. A tak vezmou vejce nadivoko, které jim Sherry donutila vzít si s sebou, naházejí je na Jessovo auto a pak prchnou.
Druhý den ráno, cestou na snídani, narazí Lorelai a Rory na Luka, který se podivuje nad hloučkem lidí postávajícím před kostelem. Vzpomenou si na protest a jdou tam. Dav je napnutý očekáváním. Spatří samotáře, jak vchází se zamotaným transparentem do kostela a po chvíli, jak jej spouští z věže. Rozvinul ho však zadní stranou k lidem, takže nikdo nevidí, co je na něm napsáno. Vzápětí se transparent přetrhne a spadne dolů. To však samotáře neodradí a rozhodne se hesla provolávat sám. Protože ale nemluví anglicky, nikdo mu nerozumí, a lidé se začnou dohadovat, co asi jeho slova znamenají. Jess dorazí ke svému autu, uvidí tu vaječnou spoušť a volá Luka k sobě. Gilmorova děvčata po očku sledují Jessovu reakci na to, že se někdo vařil s vejci jen proto, aby mu je naházel na auto a Lukovy narážky, že to udělal někdo z Wal-Martu. Samotář vyjde z kostela, zvedne svůj pomačkaný transparent a odejde pryč. Lidé se začnou rozcházet a Gilmorova děvčata jdou kolem Jesse umývajícího své auto na snídani.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama