3.04

31. října 2008 v 17:02 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
3.04 Vítězství, či prohra
Rory je víc a víc nepříjemný pohled na Jesse a Shane, kteří spolu stále chodí, i když si kromě líbání nijak moc nerozumějí.
Lane se snaží zkoušet se svou novou skupinou, ale vůbec jim to nejde, protože musí kvůli matce Lane, která je odtamtud nedaleko, hrát velmi potichu. Rozhodnou se tedy, že se budou scházet raději v Hardfordu. Lane je z toho nešťastná, ale Dave, který se jí očividně líbí, jí přemlouvá, aby to nějak vymyslela. Lane jde tedy za matkou, aby se jí přiznala, že chce hrát v kapele, ale ta ji nenechá mluvit a překvapí ji tím, že jí dá přihlášky na křesťanské vysoké školy.
Lorelai zavolá matka jedné z bývalých Roryiných spolužaček ze střední školy ve Stars Hollow a navrhuje jí, aby, jako příklad úspěšné ženy vedoucí hotel, udělala přednášku žákům ve škole. Lorelai souhlasí a přemlouvá i Luka, kterého si také vybrali. Luke nakonec souhlasí, ale není tím nijak nadšený.
Lane, která zuří kvůli kapele i kvůli přihláškám, se sejde s Rory a jako protest proti všemu se rozhodne obarvit si vlasy. V drogerii koupí barvu a když jdou platit, všimne si Rory, že za pokladnou stojí Jessova holka Shane.
Luke a Lorelai přicházejí do školy a Luke se tam necítí dobře, protože tam kdysi chodil. Lorelai se mu posmívá, protože nachází jeho fotku ve sportovní vitrínce. Pak jdou do třídy a Lorelai začíná. Má vše připravené, ale žáci ji vyvedou z míry, protože se začnou vyptávat, jaké to bylo, když byla v šestnácti těhotná. Už se jí nepodaří změnit téma a pak celou cestu domů na žáky nadává. Najednou se proti nim vyrojí matky žáků a začnou Lorelai kritizovat. Lorelai se snaží vymluvit, že za to můžou děti, protože jí pořád kladly otázky, ale nakonec jim raději vynadá. Luke přichází domů a ptá se Jesse na Shane, kterou měl Jess předtím schovanou ve skříni. Jess mu řekne, že ji nemá rád a ani ona jeho, že prostě spolu chodí. Má taky narážky na Luka a Lorelai a přirovnává to, i když skrytě k jeho vztahu s Rory.
Mezitím Rory barví Lane vlasy. Nejdříve to Lane velmi štípe, ale potom co oběhne s napěněnou hlavou blok a smyjí to, vypadá Lane s fialovými vlasy jako pravá rockerka a je nadšená. Sotva ji Rory stihne vyfotit, vrátí se domů paní Kim. Lane ztuhne hrůzou a pak začne panikařit. Rychle posílá Rory, aby jí koupila černou barvu, že se musí přebarvit zpátky, než to matka pozná. Rory tedy běží do drogerie, kde koupí barvu a pohádá se s Shane.
Lane je zase černovlasá, ale i tak se může pochlubit, že má obarvené vlasy, takže je spokojená a prochází se s Rory a Lorelai po městě. Míjí je Jess se Shane a Shane prohodí na adresu Rory, že je bláznivá. Jess se tomu jen zasměje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama