3.03

31. října 2008 v 17:02 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
Hrůza z přihlášky
Rory má velký den, protože jí přišla přihláška na Harvard. S Lorelai si ji pročítají a přemýšlí, co do ní napíšou. Je u nich také Lane, která přes inzerát shání kapelu, ve které by mohla hrát. Do inzerátu zadala telefon Lorelai a Rory, takže jim stále někdo volá a nechává pro Lane vzkazy.
Rory snídá s Deanem a plánuje víkend. Dean je překvapený, protože si myslel, že se bude o víkendu věnovat přihlášce, ale Rory tvrdí, že má již vše promyšlené a že esej bude psát o Hillary Clintonové - její oblíbenkyni. Ve škole se však stane něco, co Rory úplně vyvede z míry - koná se tam sezení se členy přijímacích komisí, kteří hovoří o přihláškách, a jeden z nich řekne, že doufá, že se neobjeví další esej o Hillary Clintonové. A další věci, které řeknou, Roryny plány s přihláškou zbortí úplně. Podobně je na tom Lorelai, kterou do reality uvede Emily, protože jí řekne, že na vysoké školy berou studenty z celého světa se stejnými známkami a úspěchy jaké má Rory. Lorelai začne vyšilovat a Rory se k ní po svém příchodu přidává. A nejsou samy - šílí dokonce i Paris.
Luke pozoruje oknem Taylora, který si fotí okolí jeho bistra a vůbec se mu nelíbí, když se dozví, že chce Taylor hned vedle něj stavět starobylé bufé. Taylor však na městské radě představí jeho model, který vypadá velmi pěkně a starodávně, a lidé to schválí.
Lorelai oznámí Rory, že mluvila s ředitelem Chiltonu Charlestonem a ten jí poradil, aby se s Rory sešly s jedním z absolventů Harvardu. Zavolají mu tedy a on je pozívá na oběd k sobě domů. Jmenuje se Springsteen a jak Lorelai a Rory zjistí, má velmi spořádanou rodinku. Syn je již na vysoké a dcera se také hlásí na Harvard. Všichni jsou jako ze škatulky, věnují se mnoha věcem a krátí si čas vědomostními otázkami. Když si však Rory odskočí na záchod a nechá Lorelai na pospas kvízu, potkává černou ovci rodiny a to další dceru, která jí popisuje, že je u nich vše jak na běžícím pásu, z kterého ona seskočila a raději šla pracovat. Rory děkuje Lorelai, že také neskončila jako Springsteenovy perfekcionistické děti. Z této návštěvy si však odnese mnoho cenných rad, co napsat do přihlášky, a Springsteen jí řekne, že si myslí, že má velkou šanci dostat se na Harvard.
Lane se setkává s jedním z muzikantů Davem Rygalskym, který jí nabídne členství v jeho kapele. Je to sympatický kluk, se kterým si Lane velmi dobře popovídá, protože je stejný blázen do muziky jako ona.
Rory se prochází s Deanem a ten se jí najednou zeptá, co s nimi bude, až odejde na univerzitu, a zmíní i rozchod. Rory mu to vyvrací a tvrdí, že vše zvládnou. Tváří se však všelijak.
Za Lorelai přichází Sookie a Jackson. Jackson se jí začne vyptávat, co udělá s Rorynými věcmi, až bude pryč, a navrhuje, že by si do jejího pokoje mohl dát své nářadí. Lorelai na něj překvapeně kouká, ale pomalu jí dochází, že ji Rory brzy opustí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama