3.02

31. října 2008 v 17:01 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
Zkrácení sukní
Lorelai a Emily spolu nemluví, Richard je na služební cestě, a tak na páteční večeři veškerou konverzaci zajišťuje Rory. Když později sedí Lorelai a Rory u Luka, Rory nenávistivě sleduje Shane, která se tam sápe na Jesse.
V hotelu mají problém s myší a k němu se Lorelai přidá také problém s Kirkem, který ji pozve na rande. Všichni si z ní kvůli tomu dělají legraci, zvláště Luke, s kterým se Kirk radí.
Rory zase začíná škola a díky své funkci viceprezidentky se musí zúčastnit úvodního ceremoniálu. Pozve i Emily, což Lorelai štve. Musí také vést spolu s Paris schůzi všech zástupců tříd. Paris vše velmi organizuje a schůze je vyčerpávající. Francie navrhne, že by měly být zkráceny sukně, což je pro Paris malichernost. Rory je po schůzi zatažena na záchod, kdy jí několik holek v čele s Francie vyhrožuje - má ovlivnit Paris, jinak zařídí, že Paris bude neoblíbená a skončí dřív, než začala. Rory se nebojí, ale štve jí to. Na ceremoniálu sedí Lorelai a Emily vedle sebe a sledují Rory. Na konci Emily nečekaně pozve Lorelai do Lukova bistra. Opravdu se tam setkají a Emily se Lorelai přizná, že volala Christopherovi a zjistila, že ji Christopher stále miluje. Lorelai je naštvaná a odejde.
Na další schůzce ve škole Francie připomene zkrácení sukní a Rory po schůzi Paris přesvědčí, aby tomu kvůli oblíbenosti věnovala pozornost.
Na páteční večeři je opět dusno, když v tom tam vrazí Christopher a začnou se s Lorelai hádat. Christopher jí vyčítá, že od něj odhání i Rory. Rory se však do hádky připojí a řekne mu, že to není kvůli jejich vztahu, ale protože jí slíbil, že už opravdu budou spolu, a uteče nahoru. Christopher chce jít za ní a zase se hádá s Lorelai, která ho přemlouvá, aby odešel. Vmísí se do toho i Emily, která rozhodným hlasem Christopherovi oznámí, že má opustit její dům. Christopher odjíždí a Lorelai za ním ještě zavolá, ať jim dá čas.
Po večeři jdou Lorelai a Rory nakoupit. Lorelai potkává Kirka, který jí pořád uhání a upřesňuje podrobnosti rande. Lorelai mu řekne, že právě ukončila složitý vztah a že se na nový necítí. Kirk to pochopí.
Rory mezitím nakupuje a mezi regály potkává Jesse. Začnou se bavit o Jessově dívce Shane a Rory mu vyčte, že s ní začal chodit po tom, co se políbili. Jess se brání tím, že mu po celou dobu, co byla ve Washingtonu, ani nezavolala ani nenapsala a že ji navíc stále vídá s Deanem. Rory naštvaně odchází.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama