2.20

31. října 2008 v 16:08 | jana majerská
Hledá se pomocnice
Lorelai je usmířená s Chrisem, Jess je pryč a Rory má ruku v sádře a všichni ji litují.
Rory a Lane jdou kolem Taylorova obchodu a Rory se mu omlouvá, že její auto nabouralo jeho ceduli, ale on jí nic nevyčítá, protože všichni jednoznačně viní Jesse. Jediné, co jí Taylor řekne, je, aby si nevypěstovala návyk na prášky proti bolesti. Rory a Lane se dívají do výlohy jednoho nového obchodu a zjišťují, že tam k překvapení a uspokojení Lane bude obchod s hudebními nástroji.
Rory se ptá na ulici mámy, jestli ještě někdy půjdou k Lukovi. Ona na to, že ano, že se sice nepohodli, ale že to zase bude jako dřív - on protivný, ona úžasná. Před bistrem postávají lidé, ale Luke tam není. Odjel na ryby. Přítomní nechápou, že si za deset let nevzal volno a teď je prostě na rybách.
Richard si zařizuje novou kancelář a Lorelai otci pomáhá. On je z ní nadšený a je na něm vidět, že by ji tam chtěl jako sekretářku. Když dělá plány na další den, Lorelai mu připomíná, že má taky práci a musí se jí věnovat a že má několik adeptek na místo sekretářky. Otec se urazí, ale dělá, jako že nic a s poděkováním, že mu věnovala svůj čas, ji posílá pryč, že má důležitý hovor.
Richard pořádá v nové kanceláři večírek s novými klienty. Mezi pozvanými jsou i Lorelai a Rory. Ty si cestou na tuto akci kupují bagetu a Lorelai si stěžuje, že jestli se Luke brzy nevrátí, že umře hlady. Richard už má sekretářku (tu, kterou doporučovala Lorelai) a před Lorelai dělá, jako že nic. Emily se zhrozí, že má Rory ruku v sádře a že jí o tom nikdo neřekl. Lorelai jí tedy oficiálně oznámí, že se vybourala a Emily na to hned, že je to tím křápem, že Richard nikdy nechtěl, aby v té rakvi jezdila. Rory však řekne, že nejela s Deanem, ale s Jessem. Emily je šokovaná a vyčítá Lorelai, že se chovala nezodpovědně, když Rory nezarazila, aby se stýkala s takovým hulvátem. Rory už toho ale má dost, jak to všichni házejí na Jesse a praví, že to byla i její vina. Že on se chtěl vrátit, ale ona ještě chtěla objet náměstí. Že za to, co se stalo, mohou oba dva. Lorelai si jde s Rory promluvit za dveře a Rory jí znovu řekne, jak to bylo. Nelíbí se jí, že s ní všichni jednají jako s někým, kdo se sám nemůže rozhodnout. I ona. Děvčata se usmíří a Rory odejde.
Lane jde do obchodu a tam spatří nádhernou bicí soupravu. Je nadšená. Majitelka ji vybídne, aby se tam posadila a Lane je z toho celá vedle a chce soupravu vlastnit. Nemá sice peníze, ani kam je dát, ani kde zkoušet, ale že je její život. Ženě se jí zželí a slíbí, že tu může po večerech hrát a že si ji bude moci nějak odkoupit. Lane je moc šťastná.
Rory jde kolem bistra a vidí, že se Luke vrátil. Zve ji na kávu a na koblihu. Rory se ho ptá na Jesse a potom Lukovi řekne, že za to Jess nemohl. Luke se usměje a řekne, že to ví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama