2.19

31. října 2008 v 16:08 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
Doučování
Lorelai a Rory nakupují u Taylora a baví se o chystaném filmovém festivalu. Lorelai se od Taylora dozvídá, že se bude promítat film Zelenáči a je nespokojená, protože Zelenáči už budou počtvrté. Taylor ji tedy oficiálně jmenuje člověkem zodpovědným za výběr filmu na festival, takový, aby se líbil všem.
Rory se chystá do školy a baví se s Lorelai o filmech, když vtom zvoní telefon. Je to Roryn táta, Chris. S Lorelai jsou zrovna rozhádaní, a když se Rory mámy ptá, jestli ho nechce k telefonu, tak dostane zápornou odpověď, a když se ptá i otce, jestli chce s mámou mluvit, tak ten se šikovně vymluví.
Jess přichází pozdě do hodiny. Píše se písemka a učitelku jeho pozdní příchod nijak nepřekvapuje. Hned nato si Luka volá do školy ředitel a oznamuje mu, že Jess je na propadnutí a že mu musí někdo pomoci s učením. A tak jde Luke za děvčaty. Lorelai jeho příchod překvapí a pošle ho za Rory do jejího pokoje. Luke Rory požádá o doučování Jesse a ta souhlasí. Když se to dozví Lorelai, je na Luka naštvaná, že se nejdříve nezeptal jí, ale on ji uklidní, že se jedná o pár hodin.
V bistru si k Lorelai přisedne Kirk a předá jí kazetu se svým filmem, na kterém pracoval pět let! Říká ji, že když bude třeba, vystřihne jedno "sakra", ale "k čertu" tam musí zůstat.
Rory se snaží s Jessem v bistru učit, ale on se nechce soustředit a říká jí, že když má auto (od Deana), mohli by se projet. Ona nejprve nesouhlasí, ale poté co jí slíbí, že se hned po zmrzlině vrhnou na učení, na návrh přistoupí. Jedou po náměstí a Jess se za volantem chová rozpustile a pak se Rory ptá, jestli má zaparkovat, že se budou učit, nebo jestli se ještě jednou projedou okolo náměstí. Rory řekne, aby ještě jel.
Rory volá mámě z nemocnice. Nejprve ji uklidní a pak jí sdělí, kde je a že má zlomenou ruku. Lorelai jde za Lukem a hledá Jesse. Hrozně nadává, a to i Lukovi, že si neměl Jesse do města brát, že ho tu nikdo nechtěl a že teď má kvůli němu Rory ruku v sádře. Luke jí stejně hlasitě odvětí, že ona alespoň ví, že je Rory v pořádku, a vydá se synovce hledat.
Nalezne ho na molu, kde byl tenkrát s Rory na pikniku. Jess jen Lukovi řekne, že se o ni postaral a on odpoví, že to ví.
Lorelai volá Christopherovi a brečí. Ten pak později přijede a usmiřují se, přičemž mu Lorelai řekne, jak je ráda, že tu je. Chris se nabídne, že tam s nimi chvíli zůstane, že mu to se Sherry neklape.
Filmový večer je tu. Lorelai vybrala Zelenáče. Chris, Lorelai a Sookie jdou na festival a Sookie jim oznamuje, že Jackson přijde později, protože zpívá limetkám. Chris se diví, že Lorelai toto vysvětlení stačí. Všichni se těší na Kirkův film, který se ukáže být dokonale bizarní. Chris se vyjádří, že celé toto město je jedna psychiatrická léčebna. Lorelai je ráda, že se k nim dnes večer přidal a to už přichází Rory. Sookie běží pro Jacksona, Chris pro limonádu a děvčata sedí sama a slyší rozhovor Babette a slečny Patty. Babette říká, že Luke posadil Jesse na autobus a poslal ho zpátky mámě a slečna Patty neví, jakou jinou zábavu tu teď budou mít. Rory je z toho očividně nešťastná a Lorelai je smutná zase z toho, že se Rory trápí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama