2.17

31. října 2008 v 16:07 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
Pohřeb na přání
Emily přichází za Lorelai do hotelu, aby si tam naplánovala setkání Dcer americké revoluce a ochutnává jídla Sookie, která se budou podávat. Sookie se jí svěří, že se bude vdávat. Emily se toho hned chytí a začne jí radit.
Luke volá do hotelu a chce zamluvit pokoje pro své příbuzné, kteří mají přijet na pohřeb jeho strýce. Podle přání svého otce pohřeb celý zařizuje a proto nestíhá v bistru. Lorelai a Rory se nabídnou jako pomocná síla a Rory popohání do práce i Jesse. Lorelai se v obsluhování vyžívá a mluví starou hospodskou hantýrkou a názvy, které si sama vymyslela. Luke oznamuje Lorelai, že nikdo z příbuzných na pohřeb nedorazí a je z toho smutný. Pak přichází vyděšený Jackson a vytáhne Lorelai z bistra, aby jí ukázal, jak Emily se Sookie plánují ve městě velkolepou svatbu.
Taylorovi ubývají zákazníci, a to proto, že si naproti jeho obchodu otevřel stánek se zeleninou hipík, který chtěl být městským trubadúrem. Taylor zuří a dovolává se spravedlnosti tak, že na městské radě hipíka pomlouvá a snaží se ho zkompromitovat.
Luke jde za městskými veterány vedenými Taylorem, aby se alespoň oni zúčastnili pohřbu strýce, který k nim patřil, ale oni odmítají, protože Lukův strýc byl velmi nepříjemný člověk a byli velmi rádi, když odjel. Dalším problémem je rakev, do které se nemůžou vlézt všechny věci, které s sebou Lukův strýc chtěl mít na věčnosti. Luke se naštve a chce se na to vykašlat, ale nakonec koupí vyšší rakev.
Lorelai promlouvá do duše Sookie, která podle rad Emily zařizuje svatbu, jež je nad její možnosti. Sookie to pochopí a vše odvolá. Tím však odmítne i Emily, která jde vynadat Lorelai. Lorelai stále vypomáhá v bistru a když jí tam Emily uvidí, tak jí řekne - jako urážku - že by se k sobě s Lukem opravdu hodili. Luke tomu ještě pomůže podobnou hláškou, jakou měla Lorelai.
Na pohřbu strýce se s knězem sejdou jen Luke a Lorelai, ale ke konci přicházejí i veteráni v dobových uniformách a uctí tak památku Lukova strýce. V Lukově bistru se dokonce uskuteční i smuteční hostina, kterou připravili za pomoci Jesse obyvatelé města. Rory Jesse pochválí. Za Taylorem přichází hipík a loučí se, protože už prodal všechnu zeleninu, kterou vypěstoval. Taylor mu vyčte, že mohl říct, že je tam jen přechodně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama