2.16

31. října 2008 v 14:40 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
Matka a dcera
U Luka probíhá rekonstrukce horního bytu a na zákazníky padá omítka ze stropu. Jess duchapřítomně podá Rory ke stolečku deštník. Lorelai hovoří po telefonu s Emily, která jí nabídne víkend v lázních a Lorelai je nadšená, dokud se nedozví, že Emily pojede s ní. Volá do lázní, aby zařídila, že s matkou nebudou mít ani jednu proceduru ve stejný čas. Taky se vyptává Rory, co podnikne, když bude sama doma a nutí jí divoký mejdan. Rory chce být sama a užít si, že má celý dům pro sebe.
Ve škole dostane Rory a její spolužáci výsledky testů. Paris má jedna mínus, a tak šílí a přemlouvá kamarádky, aby si s ní večer opakovaly na další test. Nikdo se však v pátek večer nechce učit a Rory jí slíbí společné učení na příští týden.
Rory se před školou líbá s Deanem, který jí navrhuje, že večer přijde. Rory to však odmítá s tvrzením, že chce využít příležitosti být jednou sama a že chce prát. Deana to očividně štve, ale souhlasí.
Lorelai a Emily dorazí do lázní, kde se Lorelai nejdříve dozví, že nemají kafe a pak s hrůzou zjišťuje, že Emily změnila jejich program tak, aby byly co nejvíce spolu. Navíc mají pokoje hned vedle sebe, propojené zvláštními dveřmi. Emily si velmi chválí župan a pořád žvaní, což Lorelai dohání k šílenství.
Rory doma v pyžamu rozděluje prádlo, když se u ní objeví Paris a přemlouvá ji, ať se s ní učí alespoň hodinu. Rory nakonec souhlasí. Po hodině ji chce vyhnat, ale v tom přichází Jess a přináší jídlo od Luka. Vnutí Rory, že u ní povečeří, a tak Rory rychle zve i Paris, čímž Jesse moc nepotěší. Při jídle Jess debatuje s Paris o knihách. Rory překvapí telefonát od Deana, který míří k ní. Rychle se snaží vyhodit Jesse, ale setkají se s Deanem na schodech. Dean zuří a křičí na Rory a Rory si neví rady, když v tom zasáhne Paris, která řekne, že Rory Jesse pozvala kvůli ní, protože se jí líbí. Dean kouká trochu nevěřícně, ale omluví se Rory a zaraženě odejde domů. Rory poděkuje Paris a nabídne jí, aby zůstala přes noc.
Mezitím Lorelai a Emily zjistí, že jídlo v lázních je hrozné, a tak vyrážejí ven. Všude je plno a ony musejí v jednom lokále sedět u baru. Lorelai Emily upozorní, že po ní pokukuje jeden z mužů. Muž se nakonec odhodlá za Emily i přijít a po krátkém rozhovoru ji poprosí o tanec. Emily souhlasí a tančí jako o život, dokud nepřijde pomalá písnička, při které Emily uteče a chce odejít. Překvapené Lorelai řekne, že tím podvedla Richarda, což jí Lorelai vyvrací, ale Emily jí vynadá, že jí tam neměla brát a nutit chovat se nepatřičně. Dokonce Lorelai donutí, aby se sbalila a obě opustily lázně ještě ten večer. Když se Lorelai balí, přijde za ní a ptá se, proč nemohou mít takový vztah jako ona s Rory. Lorelai jí vysvětlí, že s Rory jsou především nejlepší kamarádky a navrhne, že by měly udělat nějaký první krok - vymyslí, že spolu ukradnou župany. Emily nadšeně souhlasí.
Lorelai a Rory sedí u Luka a baví se o tom, co zažily. Potom jde Rory zaplatit a děkuje Lukovi za jídlo, co jí poslal. Luke však neví, o čem to mluví, a tak se Rory obrátí na Jesse, který se snaží všemožně vymluvit, ale Rory pochopí, že ji chtěl navštívit. Lorelai před bistrem potkává Deana, který čeká na Rory a vysvětluje mu, že včerejší příhoda byla opravdu jen náhoda. Shodnou se na tom, že by Rory nelhala, ale podezřívavě ji oba pozorují, jak si u kasy vesele povídá s Jessem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama