2.15

31. října 2008 v 14:39 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
Ztráty a nálezy
Lorelai a Rory jdou ráno k Lukovi a baví se o okapech a o tom, jak se Lorelai řízla, když se je pokoušela vyčistit. Luke slyší, o čem si povídají a zeptá se Lorelai, jestli by je nemohl vyčistit Jess, že potřebuje peníze a jí že to přijde levněji. Lorelai nakonec souhlasí a i Rory opakuje, že není špatný a chce, aby mu dala šanci.
Luke si začne hledat bydlení, protože se to v jedné místnosti nedá s Jessem vydržet.
Když Jess přijde ke Gilmorovým, Rory mu jde otevřít. Oba jsou na sebe milí a povídají si. Jakmile ale vejde Lorelai, Jess se chová nemožně a vůbec nemluví. Rory mu poté řekne, že má mámu moc ráda a jestli mu na ní záleží, tak ať se k její mámě chová mile, že je to pro ni důležité.
Luke poprosí Lorelai, aby se s ním šla podívat po bytech a jeden skutečně vyberou. Později se Luke dozvídá, že dům a několik dalších patří Taylorovi a je z toho vedle, že Taylor skupuje celé město. Dokonce chce koupit i dům vedle jeho bistra.
Další den se Lorelai chystá na oběd a napadne ji, že pozve Jesse, aby poobědval s ní a volá na něj na střechu, aby se šel najíst. Jess nejdříve odmítne, ale pak si vzpomene, co mu říkala Rory, a souhlasí.
Mezitím na náměstí probíhá výprodej knih. Rory je ve svém živlu, ale Dean se nudí. Rory tedy řekne, že už všechno má, že zaplatí a půjdou. Dean jí snad posté nabízí, že by se mohli dívat na Pána prstenů. Když Rory platí, Dean si všimne, že nemá náramek, který jí vyrobil. Rory si vymyslí, že měla vyrážku a je taky překvapená, že ho ztratila.
Lorelai a Jess jedí a do toho se přiřítí Rory a ječí, že nemá náramek a hned ho začne hledat. Jess odejde, aby pokračoval v čištění okapů. Rory hledá všude, projde celé město a nic. Později Lorelai uvidí Jesse vycházet z Roryna pokoje. Rory přijde domů celá utrápená a Jess jí radí, ať dům prohledá dům ještě jednou, že je určitě v jejím pokoji. Rory tam náramek opravdu najde, jásá a honem to běží říct Lane.
Lorelai vykoukne z okna a vidí, že Jess má práci hotovou a jde za ním. Podává mu peníze a ptá se ho, jestli náramek vzal. To on popře. Lorelai neskrývá svůj odpor vůči němu a nechápe, proč když ji má rád, nechal ji prochodit celé město v domnění, že ztratila to nejcennější, co má. Na to Jess odvětí, že to asi nebude to nejcennější, když jí trvalo čtrnáct dní, než zjistila, že jí náramek chybí.
Lorelai se smutná vrátí domů a někdo hned zvoní. Je to Luke a vyčítá jí, že právě utratil sto tisíc dolarů a je to jen její vina. Lorelai ho pozve dál a on jí vysvětlí, jak že jak Taylor skupuje domy, tak prostě šel a koupil ten dům vedle bistra. Pak si povídají a Lorelai se ho ptá, jestli s ním někdy Jess mluví o Rory. To Luke popírá a diví se, že by se mělo něco mezi ním a Rory dít. A pak dodává, že kdyby tomu tak bylo, že bylo by to skvělé - Rory je hodná holka a Jess by se aspoň uklidnil. Lorelai z toho ale tak nadšená není
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama