2.14

31. října 2008 v 14:38 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
Měla to být Lorelai
Lorelai a Rory přicházejí k Lukovi, kde je úplně prázdno. Rory čeká řečnická soutěž a tak o tom vypráví Lorelai, dokud ji nepřeruší telefonát od Lane, která má stále domácí vězení a potřebuje, aby jí Rory koupila nové CD. Rory se jí svěří, že se poslední dobou moc nevidí s Deanem, protože Dean hodně pracuje.
Když se Lorelai a Rory večer dívají na televizi, přiřítí se k nim Paris a nutí Rory znova trénovat řečnění. Lorelai volá Christopher, že se nachází nedaleko nich a tak ho Lorelai pozve na Rorynu soutěž. Christopher dorazí se svou přítelkyní Sherry. Lorelai i Sookie, která šla s ní, jsou překvapené, okukují Sherry a hodnotí ji. Rory a Paris soutěž vyhrají a Rory se přidává k Lorelai, která se právě seznamuje s Sherry. Sherry je z Rory nadšená a vypráví jak se na ni těšila, protože o ní Christopher doma pořád mluvil. Lorelai je ze slušnosti pozve k sobě domů. Rychle s Rory utíkají, aby uklidily nejhorší nepořádek. Sherry nechápe Lorelainy vtípky a, když jde Lorelai do kuchyně, jde s ní, aby si s ní promluvila o Rory. Řekne jí, že spolu kamarádit nemusejí vzhledem k Lorelainu vztahu ke Christopherovi, ale že by se ráda sblížila s Rory, protože chce mít s Christopherem ještě vážnější vztah a Christopher se chce více věnovat Rory, aby jí vše vynahradil. Přemluví Lorelai, aby Rory omluvila na páteční večeři a pustila ji s ní ven. S Lorelai k rodičům vyráží místo Rory Christopher. Ptá se Lorelai, jestli jí vadí, že je Sherry s Rory. Lorelai mu odpoví, že ji měl upozornit, že ji na soutěž přivede a že je to divné vzhledem k Rory. Christopher začne tuto situaci přirovnávat ke vztahu Lorelai a Maxe, kterého ani nikdy neviděl a který se vídal s Rory pořád.
Emily se hned po jejich příchodu zajímá, kde je Rory, a když jí Christopher řekne, že s jeho přítelkyní, Emily ztuhne úsměv na tváři, začne být podrážděná, až nakonec, po Richardových dotazech na Sherry a jejich vztah a radách jak správně založit rodinu, vybuchne a uteče do kuchyně. Lorelai ji dohoní a ptá se, co se stalo. Emily jí vyčte, že Rory pustila s Sherry ven a panikaří, že Chris s Sherry Rory odvedou a oni ji ztratí. Lorelai ji uklidňuje, ale Emily ještě dodá, že pořád doufala, že jednou budou Christopher a Lorelai spolu jako rodina, protože ví, že měl Lorelai vždycky rád, ale že ona si ho držela od těla.
Lorelai se Rory vyptává, jak proběhl večer a co na sebe Sherry prozradila. Rory jí poví, že prý se už Sherry cítí připravená na svatbu a další věci. Pak se od Lorelai odpojí, protože má skvělý plán, jak předat Lane CD. Sleduje, jak Lane s matkou vychází s domu, kde je zabaví Kirk otázkami na chod starožitnictví. Mezitím běží okolo Michel s kapucí na hlavě a vhodí CD Lane do tašky.
Do bistra za Lorelai přicházejí Christopher a Sherry, aby se rozloučili. Sherry jde ven za Rory a Chris se s Lorelai baví o nepodařené páteční večeři. Lorelai se mu svěřuje, že doteď ho měla pořád v hlavě, ať měla jakýkoliv vztah, a že asi proto všechny její vztahy zkrachovaly a že je tudíž ráda, že přivedl Sherry, protože teď už ví, že není naděje, že budou spolu a proto se nyní cítí konečně svobodná. Christophera to strašně naštve, protože to pochopí jako výčitku, že Lorelai zkazil život a rozezleně odchází.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama