2.12

31. října 2008 v 14:37 | jana majerská
Richard ve Stars Hollow
Richard je bez práce, a tak pobývá doma, mrzutý z toho, že ho vyhodili, a nemá co dělat. Emily z něho šílí, protože si jí všímá víc než kdykoliv předtím, ať už kolik šálků vypila nebo kolikrát třeba přesunula vázu. Zavolá Lorelai, aby si otce vzala na den k sobě. Emily je zoufalá, vypočítává dceři, co všechno pro ni kdy udělala, a přesvědčí ji, aby se Richardovi ten jeden den věnovala. Lorelai se domluví s Rory, aby ze školy přišla co nejdříve domů, protože netuší, co by si s ním tak dlouho sama počala.
Druhý den ráno přijede Richard k Lorelai domů a zatímco Rory odchází do školy, ona ho pozve dál. Richard je zvědavý, co by dělala normálně, kdyby zde nebyl, a ona na to, že by si přečetla noviny - módu a kulturu. Pustí se do toho a Richard je spokojen, že na něj zbyl byznys a sport. Poté se vydají k Lukovi na snídani. Richard nic nechce, že už snídal, a sleduje, že Lorelai už má druhý šálek kávy. Diví se, že si před snídaní nedá i grep. Lorelai jde tedy za Lukem a ten jí slíbí, že grep sežene. Lorelai odchází do hotelu a její otec vyrazí podívat se po městě.
Ještě není ani poledne a Richard je v hotelu s tím, že si už město prošel a teď by rád sledoval svoji dceru při práci. Důvěrně se k ní nakloní a ptá se jí, kde má sako, co by na to takhle řekl její šéf. Lorelai se podivuje a praví, že ona je sama sobě šéfem. Richard jen zakroutí hlavou a posadí se v hale. Lorelai má problémy s dodavatelem ručníků, a když se jí ho podaří telefonicky přemluvit, aby jí je hned přivezl, samým nadšením mu řekne, že ho miluje. Takovéto chování k dodavatelům se Richardovi samozřejmě ani za mák nelíbí a vyčte jí, že to nebylo profesionální. Lorelai je z otce pěkně nervózní a do toho všeho ještě volá Rory, že přijde ze školy později. Paris si totiž touží prohlédnout "špínu" maloměsta a napsat o Stars Hollow článek.
Paris jde s Rory do města a hledá nějakou zajímavost. Naběhne k Lukovi a ptá se ho, kde schovává prostitutky, fet a podobně. Rory raději Paris odtáhne pryč. Jdou kolem videopůjčovny a Taylor Rory uvítá a představuje jí Roryn koutek. Rory si nedávno všimla, že by některé kazety měly být výš, mimo dosah dětí, a tak Taylor umístil všechny nevhodné kazety za závěs. Rory je naštvaná a neuklidní jí ani její fotka, kterou dal Taylor do ve výlohy. Zato Paris má úplně opačnou náladu, protože konečně získala námět na svůj článek - Cenzura na malém městě!
Večer už Lorelai z otce pěkně tečnou nervy. Když Rory konečně dorazí domů, Lorelai ji málem ve svém objetí zadusí, jak je ráda, že už přišla. Rory ukáže dědečkovi své knihy a pak se rozhodnou, že si dají k večeři čínu. Dean přijede s novým autem, co pro Rory sestavil, všichni vyběhnout a holky se radují. Jenže Richard na to zareaguje, že něco takového nemůže Rory přijmout. Lorelai je už pěkně naštvaná. Dean je na tom stejně a trvá na tom, aby s ním Richard jel do servisu auto zkontrolovat. Vyrazí tedy k Cikánce, ta auto několikrát zkontroluje a ujišťuje Richarda, že je bezpečné. Ten nakonec musí ustoupit. Když se vrátí k Lorelai domů, Rory se vydá pro čínu. Richard jde dál a pohádá se s Lorelai, když mu ona vyčte, že nemá právo určovat, co je pro Rory bezpečné nebo není, že to jen ona - a jenom ona - je ten, kdo na to musí myslet. Richard se urazí a odjede domů.
Mezitím jde Rory i s nakoupenou večeří kolem videopůjčovny a zírá na svoji podobiznu. Objeví se tu Jess a fotku jí chválí. Rory mu řekne, že je to nesmysl a z toho koutku je vážně nešťastná. Jess ji uklidní, že už tam dlouho nebude. Rory je jasné, že kazety za závěsem přeházel a je mu vděčná. Oba se loučí a každý se vydá svou cestou.
Richard přijde domů a Emily, konečně odpočatá, ho vítá v dobré náladě. Ptá se ho, jaký byl den s děvčaty. Richard k večeři nic nechce a pod záminkou, že chce urovnat sbírku známek, jde do pracovny. Tam se jen se smutkem posadí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama