2.11

31. října 2008 v 14:37 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
Tajnosti a půjčky
Je ráno a Lorelai vstává s úsměvem na rtech. Sejde do kuchyně, dá si kafe, a jde s ním na terasu. Najednou se jí noha propadne do verandy. Povolaný Kirk zjistí, že má termity a že to bude stát 15.000 dolarů. Lorelai je nešťastná a snaží se sehnat půjčku. Ptá se po bankách, ale nikde jí nechtějí půjčit. Verandu si prohlíží i Luke a nabízí se, že jí pomůže, Lorelai však s díky odmítá.
V noci nemohou děvčata spát a mají pocit, že po nich lezou termiti. A tak jdou k Sookie. Ta je přivítá a všechny se posedí v kuchyni. Najednou se však ze skříně začne ozývat randál. Lorelai je jasné, že se tam ukrývá Jackson a chce, aby vylezl. Ten se nejprve brání, že má pyžamo se svými fotografiemi, ale nakonec vyjde ven. Lorelai i Rory se smějí a pak si Lorelai povzdechne, že možná nebudou mít střechu nad hlavou, ale tohle za to stálo!
Lorelai si během páteční večeře u svých rodičů vezme prášek. Emily se jí ptá, co jí je a Rory jí odpoví, že máma má exterminatůru. Lorelai se na Rory přísně podívá, ale ta pokračuje a celý problém babičce vylíčí, i to, že jim nikde nechtějí půjčit. Emily si pro šekovou knížku a vypíše Lorelai šek. Ta ho však odmítne a ještě se pak s Rory nebaví.
Doma se Gilmorova děvčata pohádají. Lorelai řekne, že Rory neměla právo něco říkat a vyhodí ji ze svého pokoje.
Druhý den potká Rory ve městě Lane v "roztleskávačském"obleku a vydá se za ní zeptat se, co to má znamenat, že takovým holkám se ony dvě vždy posmívaly a teď je fiflena i Lane. Ta odvětí, že se s ní teď nedá mluvit a že má Deana a naštvaně odchází. Rory nachází útěchu v Deanovi.
Emily telefonuje Lorelai do hotelu a říká, že jí domluvila schůzku ve své bance. Lorelai se tam nakonec po dalších zoufalých pokusech vydá. V bance samozřejmě čeká Emily a Lorelai okamžitě odchází. Emily ji dohoní, přemluví a obě se vrací zpátky. V bance Lorelai prosí, aby nebrali ohled na to, že je Emilyna dcera a aby s ní jednali, jako s každým druhým z ulice. Bankéř projede účty a je nucen ji odmítnout... ledaže by tu půjčku podepsal někdo další. Lorelai - celá nesvá - tedy poprosí matku. Venku se jí ostře ptá, co za to bude chtít tentokrát, když za půjčku pro Rory už má páteční večeře. Emily jí rázně odpoví, že chtěla jen něco udělat pro svou dceru a odejde.
Večer se na náměstí koná slavnost a Lane zde tancuje na rockovou muziku. Pak jde za Rory a všechno si vysvětlí. Pak za Rory přijde i Lorelai a usmiřují se. Zároveň ale Lorelai zdůrazňuje, že nechce, aby se to opakovalo, že se vždy dokázala postarat o to, aby měla šaty a jídlo a knihy a aby o ní příště nepochybovala, obzvlášť, pokud nemá důkaz o opaku.
Při další páteční večeři se Lorelai Emily omlouvá. Ta se usmívá a omluvu její přijme. Pak dodá, že příští pátek bude pořádat večeři se svými přítelkyněmi v jejím hotelu. Odchází a Lorelai musí uznat, že je její matka dobrá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama