2.10

31. října 2008 v 14:33 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
Slavnostní večeře
Rory má zimní prázdniny a staví s Lorelai sněhuláka. Chtějí vyhrát v soutěži o toho nejhezčího, ale mají velkou konkurenci.
Christopher se nečekaně ozývá Lorelai a chce, aby k němu Rory přijela na návštěvu. Lorelai slíbí, že to Rory řekne, ale moc se k tomu nemá. Dokonce schovává fotku Chrise a Sherry, , ale Rory ji objeví.
Lorelai se Sookie chystají pro své zákazníky velkolepou večeři ve stylu 19. století s dobovými kostýmy a muzikanty. Sookie dokonce přemluví Jacksona, aby hrál hraběte, ale lidé, kteří si to objednali, nakonec nemohou přijet. Lorelai, Sookie a Rory se tedy rozhodnou uspořádat velkou párty pro jejich kamarády a známé.
V pátek večer pozvou taky Richarda a Emily, kteří mají doma pořád dusno kvůli Richardově práci. Na večírek však Richard dorazí ve skvělé náladě a velmi dobře se baví. Přichází také Lane s matkou, Luke s Jessem a Dean se svou sestrou Clarou. Dean vypráví Rory jak na něho Jess vystartoval, když mu chtěl zabránit ve rvačce. Rory přizve na oslavu i Paris, která jí nese úkoly k Chiltonskému časopisu a Paris zůstává.
Na programu je kromě jídla také projížďka v kočárech tažených koňmi ve dvou. Lorelai jede s Lukem a baví se spolu o Jessovi, který musel zůstat i o prázdninách, protože se jeho matka neozvala. Dean musí jet se svou sestrou a k osamocené Rory přiskočí do kočáru Jess, kterému Rory vynadá, že se chtěl prát s Deanem. Jess si z toho nic nedělá a má narážky na to, proč Rory s Deanem chodí. Velmi dobře si spolu rozumí a Jess pochválí jejich sněhuláka a zkritizuje vedlejšího konkurenta.
Při večeři panuje dobrá nálada, dokud Richardovi neujede, že dal výpověď. Emily je v šoku a pozdě v noci se stěhuje do pokoje Rory a Lorelai. Ty mezitím probraly vztah Chrise a Sherry. Rory došla k názoru, že Lorelai na Sherry žárlí.
Emily se jde ještě projít a v hale potkává Richarda, který se jí omlouvá, že jí to neřekl a popisuje, jak je teď šťastný a uvolněný. Emily ho pochopí a jdou spolu do pokoje.
Ráno při odchodu vypadají oba moc vesele a spokojeně. I ostatní hosté akci velmi chválí. Mračí se jen Dean, který zachytí vzájemné pohledy a úsměvy Rory a Jesse.
Při cestě domů Lorelai a Rory míjí sněhuláky. Jejich největší konkurent je rozbitý a Rory se spokojeně usmívá.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama