2.09

31. října 2008 v 14:33 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
Mladíček na útěku
Lorelai přichází domů a Rory se Sookie jí opatrně ukážou pozdě došlý svatební dar. Je to stroj na výrobu zmrzliny, u kterého není zpáteční adresa, ale Lorelai ho i přesto chce vrátit a snaží se zjistit, kdo ho poslal. V Roryně škole se má hrát školní představení Romea a Julie. Žáci jsou rozděleni do skupin a každé skupině je přidělena jedna scéna. Rory je opět ve skupině s Paris, Madeline a Louise. V jejich skupině je ještě nesmělý Brad a později se k nim připojí také Tristan, který byl kvůli průšvihům dočasně vyloučen a nechce být v jiné skupině, jelikož v každé z nich je nějaká jeho bývalá holka. Tristan dostane Roli Romea a Rory Julie.
Lorelai pomáhá svému spolužákovi Paulovi z večerní školy dohnat látku a ten ji za to zve na večeři. Lorelai prozatím odmítá s výmluvou, že nemá čas. Sookie, se kterou to Lorelai probírá, jí však poradí, aby na to rande šla, protože od zrušení zasnoubení nikde s nikým nebyla.
Paris si usmyslí, že budou zkoušet ve Stars Hollow u slečny Patty. Rory je zděšená, protože nechce, aby se Tristan setkal s Deanem a měl tak příležitost říct mu o polibku, který se mezi ním a Rory odehrál. Chce se Deanovi přiznat sama, ale Lorelai jí to rozmluví. Rory tedy jde rovnou ke slečně Patty, kterou již vyhání Paris, a zjišťuje, že Tristan šel do obchodu. Rychle se tam rozběhne. Tristan zrovna Deana provokuje a Rory ho rychle vytáhne ven a tam mu vysvětluje, že musejí zkoušet tady a že mu to ještě nestihla říct. Dean to vezme vcelku dobře.
Lorelai byla na rande s Paulem a vypráví u Luka Rory, že se jí sice nelíbí, ale že bylo fajn vyrazit někam ven. Do bistra přichází Dean a oznámí Rory, že se přijde zítra podívat na zkoušku. Lorelai i Rory se mu to snaží vymluvit, ale on si nedá říct. Další den proto Rory vyhledá Tristana a prosí ho, ať Deanovi nic neřekne. Taky ho upozorní, že by se měl vyvarovat průšvihům, protože je ho škoda.
Zrovna, když Lorelai sedí s Rory u Luka, vrazí do bistra Paul se svými rodiči, kterým ukazuje vše, co mu Lorelai popisovala na rande. Po jeho odchodu si všichni začnou Lorelai dobírat a Rory zažertuje, že vždy chtěla mladšího bratra. Luke si z Lorelai taky dělá legraci, ale zároveň je naštvaný. Lorelai mu vytkne, že je na ni zlý a on jí odpoví, že si má žít jak chce.
Dean sleduje, jak Tristan a Rory zkouší scénu, kdy Romeo a Julie umírají a mají se políbit. Tristan má narážky na to, že se s Rory už líbali. Dean to naštěstí nepochopí a Rory ho raději honem posílá pryč.
Těsně před představením Paris a Rory zjišťují, že se Tristan nedostavil. Tristan nakonec dorazí, ale oznamuje, že nemůže hrát, protože odchází ze školy. Rory ještě řekne, že má obrovský průšvih, protože s kluky vlezli do sejfu otce jednoho z nich a že ho teď otec posílá na vojenskou školu. Chce Rory políbit, ale Dean je sleduje. Paris si rychle obléká kostým Romea a odehraje roli sama.
Lorelai nadává před Sookie na Luka. Sookie má ale jako vždy skvělý odhad a vysvětluje Lorelai, že je Luke takový, protože ji má rád a štve ho, že chodí na rande se všemi kromě něj. Lorelai jde za Lukem a řekne mu, že je jedním z lidí, které má nejradši, někdo, na koho se vždy může obrátit. Luke je rád a chce popsat, jak proběhla hra.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama