2.08

31. října 2008 v 14:32 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
Náš hotel
Emily napadne, že by Richarda potěšilo, kdyby se pro něj Rory nechala zvěčnit na obraz. Lorelai si z toho dělá legraci, ale Rory se ten nápad líbí.
Luke dává Lorelai rady ohledně podnikání a ptá se jí, jak se bude její hotel jmenovat. Lorelai zatím jen pojmenovala pozemek jako Rachelin, na což se Luke moc nadšeně netváří.
Lorelai zjišťuje, že pozemek patří Fran a spolu se Sookie si s ní jde promluvit o koupi. Fran však pozemek odmítá prodat, protože je to, to jediné, co jí zbylo po její rodině. Lorelainy narážky, co s pozemkem bude po její smrti, naštěstí nepochopí.
Taylor přichází ke svému obchodu, který je omotaný policejní páskou a je před ním křídou nakreslený obrys, jaký policisté kreslí okolo zavražděných osob. Policisté však nevědí o co se jedná. Neví to nikdo, jen Rory vytuší, že to mohl spáchat Jess, který stojí opodál a usmívá se. Později se k tomu dopátrá i Taylor a jde si stěžovat Lukovi. Ten se naštve a vynadá mu.
Rory pózuje malíři ve velmi krkolomné pozici. Zachrání ji Lorelai, která řekne Emily, že ji má nechat namalovat s knihou, protože čtoucí Rory se bude Richardovi líbit daleko víc.
Do hotelu Nezávislost přijíždí jeho šéfová a majitelka Mia, která Lorelai poskytla střechu nad hlavou a práci, když se jí narodila Rory. Všichni ji radostně vítají. Lorelai ji vezme na procházku po městě a zastaví se i u Luka, kterého Mia znala už jako malého kluka. Jdou spolu na schůzi města, kde se projednává i problém Jesse. Obyvatelé na něj nadávají, ale Luke ho zuřivě brání. Po schůzi se Lorelai Mie s obavami svěří, že si chce otevřít vlastní hotel a je velmi překvapená, když jí Mia řekne, že nečekala, že by u ní Lorelai pracovala do smrti a že má alespoň důvod hotel prodat. To se však Lorelai moc nelíbí, protože nechce, ať má někdo cizí její bývalý takřka domov. S tím a také s obavami, jak jejich podnikání dopadne, se svěří Sookie a v rozrušení jí vyčte, že není spolehlivá a že často zmatkuje. Velmi se kvůli tomu pohádají.
Rory potká Jesse a pokárá ho za jeho chování k Lukovi. Řekne mu také, jak se kvůli němu Luke pohádal s celým městem. Přeruší je Dean, na kterého Rory čekala, a seznamuje se s Jessem.
Lorelai je protivná na Emily, která jim ukazuje dokončený obraz. V zápětí jí však vysvětlí, že ji strašně mrzí, co řekla Sookie a že se s ní pohádala. Později to probírá i s Lukem, který jí vypravuje, že to měl taky těžké, když začínal. Lorelai jde za Sookie a omlouvá se jí.
Emily přichází za Miou. Chce s ní mluvit o tom, jak se postarala o Lorelai. Vyčte jí, že Lorelai neposlala domů, ale pak ji požádá o fotografie z té doby. Mia souhlasí a slíbí jich celou krabici.
Lorelai a Rory sedí u Luka, který je upozorňuje, že má rozbitý toustovač. K jeho překvapení však toustovač funguje. Ptá se Jesse, který jde do školy, jestli ho opravil. Jess to vyvrací, ale u dveří mrkne na Rory, která vše pochopí a usměje se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama