2.07

31. října 2008 v 14:32 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
Jablko nepadá daleko od stromu
Lorelai a Rory sedí u Luka, povídají si o svých neřestech a Lorelai se zamýšlí nad tím, jestli měl Luke po Rachel ještě nějakou známost, nebo jestli je pořád sám.
Ráno Lorelai zjistí, že její auto nejede, volá Michelovi, aby pro ni přijel a zároveň pomáhá Rory nacpat do batohu spoustu knih, které Rory čte kdykoliv má volnou chvíli. Když si pak zase Rory u oběda čte, zastaví se u ní studijní poradkyně a pozve ji k sobě, kde jí vysvětluje, že podle ní i ředitele Charlestona musí mít více kontaktů s ostatními a nebýt tak samotářská. V opačném případě by jí to napsali jako mínus do posudku na Harvard.
Rory to doma poví Lorelai, která se naštve a jede do školy, kde dojde k výměně názorů mezí ní a ředitelem, která vede k tomu, že se i Lorelai musí více zapojit do dění kolem školy, protože se ho prý dříve málo účastnila.
Lorelai i Rory se tedy rozhodnou, že se budou kvůli Harvardu snažit vše vylepšit. Rory si proto na obědě přisedává ke skupině holek, mezi které celkem rychle zapadne. Paris ji s nimi vidí a po obědě za ní honem běží a ptá se jak se dostala k Nabobkám. Rory nechápe o čem mluví a tak jí Paris vysvětlí, že je to tajné sesterstvo, do kterého se snaží už dlouho dostat a dělá vše proto, aby se zalíbila jeho šéfce Francie.
Lorelai se stává členkou Propagačního klubu, i když tím není moc nadšená. Hned na první schůzce se však angažuje v přípravě dobročinné módní přehlídky - nabídne jako místo jejího konání hotel, ve kterém pracuje. K jejímu překvapení nebudou na přehlídce předvádět modelky, ale členky klubu, takže i ona. Aby se pomstila Emily, která jí vyčítala totéž co ředitel, pozve jako modelku i ji.
Rory opět sedí u stolu Nabobek a Paris je nedaleko odposlouchává. Francie si toho všimne a ptá se Rory, jestli je to její kamarádka. Rory o Paris řekne, že je chytrá a vtipná, díky čemuž získá Paris místo u stolu a je nadšená.
Lorelai připravuje přehlídku a Luke jí pomáhá opravit pódium. Když ho uvidí jedna z žen z klubu - Ava, tak se Lorelai vyptává a řekne, že se jí líbí, což se očividně nelíbí Lorelai. Navíc je nepříjemně překvapena, když zjistí, že má předvádět dohromady s Emily šaty pro matku a dceru. Nakonec to však přežije a přehlídka je velmi zdařilá. Všechny členky klubu Lorelai velmi chválí, ale ta si spíše všímá Luka a Avy, kteří se spolu o něčem baví.
Doma Lorelai ukazuje Rory fotky z přehlídky a upozorní ji, že jí volala Francie a říkala, že chce spolu s ostatními Rory v noci unést a ráno ji nechat sedět ve škole u snídaně v pyžamu. Rory je proto připravená - má pěkné pyžamo a je upravená. Za to Paris, kterou unášejí také, vypadá hrozně. K Rorynu překvapení je nevezmou do jídelny, ale do ředitelovy kanceláře - tam mají odříkat přísahu a zazvonit na zvonec. Když tak Rory učiní, vpadne tam ředitel i s policií a všechny holky skončí na koberečku, kde jim ředitel hrozí, co je čeká. Rory však protestuje, že dělala jen to, co chtěl on. Ředitel to uzná a řekne Rory, že se unáhlil a asi by u ní měl udělat výjimku a tolerovat její odstup.
Lorelai jde za Lukem a ptá se ho, jestli se dal dohromady s Avou. Naznačí mu, že by jí to vadilo. Luke jí vynadá, že jí po tom nic není, ale prozradí, že jí jen vysvětloval cestu zpátky.
Rory sedí v jídelně a čte si. Najednou si k ní sedne dívka, vyndá knihu a začne si také číst. Rory to rozveselí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama