2.06

31. října 2008 v 14:31 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
2.06 Debutantka Lorelai Gilmorová
Lorelai a Rory přicházejí na páteční večeři a sledují hádku Richarda a Emily. Emily vadí, že Richard ruší veškerou jejich účast na společenských událostech.
Rory ukazuje u Luka Lorelai svou práci a ptá se jí na názor. Luke nestíhá a nadává na Jesse, který mu měl přijít pomoct. Ten konečně přichází, ale má na sobě tričko, které se Lukovi nelíbí a tak ho posílá se převléct.
K Emily zašly na návštěvu její kamarádky, které se diví, že Emily nezná žádné nové drby. Emily se vymlouvá na Richarda a jeho práci. V té chvíli si Rory přichází pro knihu. Emilyným přítelkyním se moc líbí a proto Emily přemlouvají, ať ji vezme na ples debutantek. Emily je tím nápadem nadšená a ptá se Rory, která souhlasí, protože neví, co ji čeká.
Zato Lorelai dobře ví o co se jedná, přirovnává to k dražbě zvířat a snaží se to Rory vymluvit. Rory však řekne, že to slíbila a trvá na tom. Lorelai tedy souhlasí a volá Christopherovi, že by u toho neměl chybět, protože Rory musí uvést do společnosti její otec. Christopher slíbí účast a kupodivu to také splní. Dorazí v novém autě a přiveze Rory slibovaný slovník. Lorelai se diví a dozvídá se, že má Chris novou práci s pravidelnou pracovní dobou a příjmem, což je u něj neobvyklé, ale tvrdí, že se mu to tak líbí.
Emily stále volá Lorelai kvůli přípravám na ples a nakupuje spoustu věcí. Richard je protivný a příliš se nechce této akce účastnit. Lorelai nechápe co se to s jejími rodiči děje. Do plesového šílenství je zatažen i Dean, který jde s Rory na ples i přesto, že musí mít smoking a rukavičky. Slečna Patty učí Deana a Rory tančit, ale moc jim to nejde, na rozdíl od Christophera a Lorelai, kteří v tanci excelují.
Rory a Lorelai přicházejí do sálu, kde se má ples konat a Rory odchází do převlékárny, kde se dá do řeči s dívkou, která již absolvovala mnoho plesů, ale i tak je velmi nervózní. Je pro Rory jako z jiného světa a dokonce již mluví o svatbě.
Emily přichází pozdě a vše kritizuje. Richard a Emily se opět pohádají. Richard předhazuje Emily, že neví co prožívá v práci a že ho vůbec neposlouchá, ale Emily ví, že Richarda jen přeložili na jiný post, v čemž nevidí takový problém. Richard se však obává, že ho z podniku dřív nebo později vytlačí úplně. Hádka je přerušena, protože je Rory na řadě. Christopher ji hrdě svádí ze schodů a předává Deanovi. Emily řekne Lorelai, že to ona měla být na plese a že nic není jak má být.
Lorelai se po plese prochází s Chrisem po městě, pochválí ho za jeho chování poslední dobou, políbí ho a navrhne mu, že by se mohli vidět častěji, protože Boston, kde teď Chistopher bydlí, není daleko. Christopher jí však oznámí, že má vážnou známost s Sherry. Lorelai jde za Rory k Lukovi. Jess přichází ve stejné košili a čepici jako má Luke a řekne naštvanému Lukovi, že myslel, že je to uniforma, když mu Luke zakázal tričko. Lorelai říká Rory, že je ráda, že ji má - že si má vždy s kým popovídat a druhý den jde za Emily, které nabídne, že se může kdykoliv ozvat, když si bude chtít o něčem promluvit. Emily souhlasí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama