2.05

31. října 2008 v 14:30 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
2.05 Nick a Nora/Sid a Nancy
Rory čeká první den nového školního roku, a tak je nervózní. Sedí spolu s Lorelai v Lukově bistru. Do bistra se nahrnou skauti vedení Taylorem a v tom zmatku zvedá Luke telefon a není nadšený tím, kdo mu volá.. Je to jeho sestra Liz, která mu oznámí, že k němu posílá svého syna Jesse, o kterého se momentálně nedokáže postarat. Luke o své sestře vypráví Lorelai a připravuje pro synovce postel a jídlo. Na sestru je již velmi dlouho naštvaný, protože jako mladá utekla a vedla nezodpovědný život.
Rory se snaží usmířit s Paris, protože spolu budou pracovat v redakci chiltonského časopisu Franklin. Paris svolí, že spolu budou koexistovat, ale v redakci časopisu, kde je šéfredaktorkou, dělá Rory naschvály a dá jí nejhorší téma na článek - výměnu dláždění. Rory je naštvaná, ale řekne Paris, že napíše ten nejlepší článek o dláždění.
Luke čeká na autobus, který má přivézt jeho synovce. Jess se chová chladně a poté, co mu Luke ukáže bistro a byt, odejde ven, aniž by řekl kam jde. Lorelai to s Lukem probírá a poučuje Luka jak by ho měl vychovávat. Navrhne mu také, že pro Jesse se Sookie připraví večeři na přivítanou.
Lorelai na Rory vyzvídá, jak se ve škole chová k Maxovi, a když se Rory zmíní, že se mu vyhýbá, řekne jí, že k tomu nemá důvod a že se s ním má normálně bavit.
Rory je na další schůzi redakce velmi pochválena za svůj článek a Paris je nucena dát jí lepší téma. Nebyla by to ovšem Paris, kdyby nevymyslela nějaký naschvál - přidělí Rory interview s Maxem Medinou. Rory s tím ne moc nadšeně souhlasí.
Jessovi volá jeho matka, ale on s ní odmítá mluvit. Na večeři u Lorelai se chová stejně chladně a když se zastaví u Rory v pokoji, aby se s ní seznámil, přemlouvá ji, ať spolu utečou někam ven. Rory nechce a pokouší se povídat si s ním o knihách a jednu mu půjčit. Jess odchází do kuchyně, vezme si pivo a vyjde na terasu, kam za ním přichází Lorelai a snaží se mu promluvit do duše. Jess ji však odpálkuje. Lorelai se naštve a stěžuje si Lukovi. Ten ji ale vyčte, že se do toho nemá plést a pohádají se natolik, že Lorelai druhý den nechce vstoupit do bistra. Žádá po Rory a pak i po malém chlapci, ať jí tam koupí kafe a třešňový koláč.
Rory se odhodlá jít za Maxem a udělat s ním rozhovor. Probíhá to dobře až do té doby, kdy Rory nechtěně zmíní Lorelai. Rory řekne Maxovi, že by ho chtěla za nevlastního otce a on jí řekne, že by ji chtěl za nevlastní dceru.
Lukovi volá Taylor, že mu někdo ukradl peníze ze sbírky na most a podezřívá Jesse. Luke si počká na Jesse před školou, pohádají se a Luke do něj strčí až spadne do jezera. Pak jde za Lorelai, řekne jí, co se stalo a že to asi nezvládne. Lorelai si s ním promluví, Luke se uklidní, slíbí Lorelai třešňový koláč a po příchodu domů určí Jessovi pravidla. Ten uteče ven, kde potkává Rory a vrací jí její knížku, kterou jí ukradl a připsal tam poznámky. Rory poznává, že taky rád čte, i když to nechce přiznat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama