2.04

31. října 2008 v 14:29 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
2.04 Výlet do Harvardu
Lorelai a Rory jedou autem, aniž by věděly kam. Rory to rozčiluje, ale Lorelai jí uklidňuje, že alespoň nemůžou zabloudit. Rory odmítá strávit noc v autě a tak Lorelai svolí, že přenocují v penzionu jejího starého kamaráda, který mají po cestě. Lorelai volá Sookie, aby jí řekla, že se svatba ruší. Sookie dělá jakoby nic, ale už má připravený několikapatrový dort.
Po příjezdu do penzionu Lorelai zjišťuje, že již nepatří jejímu kamarádovi, ale jisté dámě, která ho velmi kýčovitě předělala. Lorelai i Rory jsou zhnusené, ale zůstávají. Večer mají v plánu vyrazit ven, ale díky tomu, že se chtějí vyhnout společnosti lidí shromážděné v hale, zůstávají v pokoji a povídají si. Rory na Lorelai zaútočí otázkami týkajícími se svatby a Maxe a ptá se jí, jestli Maxe opravdu nemiluje. Velmi se kvůli tomu pohádají, ale po chvilce mlčení Lorelai odpoví, že by ho moc chtěla milovat...
Ráno se jim již nepodaří uniknout lidem z penzionu, tak si s nimi nenadšeně povídají a Lorelai se vydává za vydavatelku knih. Lorelai má telefonický rozhovor se Sookie, která jí sděluje, že o zrušení svatby již ví všichni kromě Luka. Sookie zrovna sedí v Lukově bistru, a tak mu to oznámí během telefonátu s Lorelai. Luke řekne, že je mu to líto, ale hned poté začne nalévat kafe zdarma.
Lorelai dostane skvělý nápad a vezme Rory na výlet do Harvardu. Rory je nadšená. Když se procházejí po areálu, dá se s Lorelai do řeči jeden ze studentů a začne ji balit. Rory obdivuje obrovskou knihovnu a Lorelai ji zatáhne taky na kolej, kde si ji fotí v jednom z pokojů. Zabloudí i na jednu z přednášek, které se Rory aktivně zúčastní.
Při návratu domů, vyjadřují obyvatelé města Lorelai soustrast. Lorelai a Rory navštíví Emily a ukazují jí diapozitivy z Harvardu. Lorelai Emily oznámí, že zrušila svatbu. Emily je klidná a jen odvětí, že musí vrátit svatební dar. Lorelai vyzvídá jaký dar to je, ale Emily nezlomí.
Rory ve městě potkává Lane, která se právě vrátila. Zatímco si vyprávějí zážitky, Lorelai se zastaví u Luka, který se jí omlouvá, že u ní nechal tu slavobránu a chce ji hned odvézt. Lorelai mu řekne, že si ji nechá, protože ji pro ni vyrobil a třeba u ní něco vysadí. Taky Lukovi prozradí, že si chtějí se Sookie otevřít restauraci. Lorelai je o tom čím dál víc přesvědčena, protože v Harvardu zjistila, že jí toho moc uteklo. Volá Sookie a říká ji o svém nápadu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama