2.02

31. října 2008 v 14:28 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
2.02 Horečné přípravy
Lorelai schází ze schodů s novinami ve tvaru závoje na hlavě a svěřuje se Rory se svými obavami ze svatby. Rory nechá čtení a vytáhne ji ven.
Rory navštěvuje školu i o prázdninách - tři dny v týdnu se tam účastní mimoškolních aktivit, které potřebuje k přijetí na Harvard. Zapojí se také do budování domu pro potřebné i přesto, že jí Paris, která tam jde taky a která je pořád s Rory na ostří nože kvůli Tristanovi, tvrdí, že se na to nehodí.
Lorelai si po cestě na páteční večeři utahuje z Rory kvůli práci na stavbě a před dveřmi rodičů si sundává prsten od Maxe. Rory ji přemlouvá, ať už jim to řekne. Emily s večeří podivně pospíchá. Vymlouvá se na to, že Richard brzy odlétá. Richard se ještě jednou omluví Rory za jeho chování před Deanem a ujišťuje se, že jsou zase kamarádi. Lorelai mezitím oznámí Emily, že se bude vdávat. Je velmi překvapená, když jí Emily odměřeně odpoví, že možná přijdou na svatbu.
Lorelai si postěžuje Lukovi, který jí ale řekne, že svatby rozdělují rodiny.
Rory ráno vyráží na stavbu a potkává Deana, který s ní chtěl strávit den. Na stavbě se Rory ujme řemeslník, který jí jen zběžně vysvětlí co a jak. Rory je zmatená, čehož využije Paris, která ji kritizuje a řekne jí, že ona začala s mimoškolními aktivitami daleko dřív. Rory to rozčílí. Když přijede domů, řekne Deanovi, že musí dohánět spoustu věcí, a pohádá se s ním.
Lorelai večeří s Maxem, který ji vypráví, jak se jeho rodiče těší na svatbu. Lorelai nadává na své rodiče a pak k nim Maxe dotáhne. Ptá se Emily, proč tak reagovala, a ta jí řekne, že byla poslední, kdo věděl, že se její dcera vdává.
Sookie pro Lorelai a Maxe připraví velkolepou předsvatební oslavu, které se účastní celé město. Rory se na ní usmíří s Deanem a rozloučí se s Lane, která odjíždí. Jackson řekne Sookie, která stále měla narážky na svatbu, že s ní chce bydlet. Lorelai jde za Lukem, který se oslav neúčastní a poví mu, že chce ať tam přijde. Luke se nakonec dostaví a pozoruje Lorelai s podivným výrazem.
Lorelai přichází za Emily a chce poradit se závojem. Emily ji nejdříve odmítá, ale potom, co se Lorelai omluví a vysvětlí jí, proč to odkládala, jí odpustí a dá se s ní do řeči.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama