2.01

31. října 2008 v 14:27 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
2.01 Zásnuby
Stars Hollow je plné žlutých kopretin, kterými Max požádal Lorelai o ruku, ta však stále neví, jak na jeho otázku odpovědět.
Rodiče posílají Lane na léto do Koreje k příbuzným a ona je z toho nešťastná, protože jí nechtějí říct, kdy se zase vrátí a myslí si, že ji tam posílají navždy.
Lorelai se u stánku s novinami dívá do časopisu o svatbách a slečna Patty si toho hned všimne. Chce, aby novinu sdělila Lukovi šetrně a dřív, než to udělá někdo jiný. Gilmorova děvčata jdou do bistra a dav lidí svolaný Patty je přes okna pozoruje. Luke není zprávou kupodivu překvapený, tušil, že se to stane. Vyptává se, kde budou bydlet a jestli plánují děti, nad čímž ještě Lorelai nepřemýšlela.
Emily a Richard mají při páteční večeři báječnou náladu, protože se dozvěděli, že Rory skončila ve třídě mezi prvními třemi procenty a jsou rozhodnuti uspořádat jí zvláštní večeři, na koho si může někoho přizvat. Lorelai se omluví a volá Maxovi, aby se ho zeptala na Lukovy otázky. Na jeho žádost o ruku mu odpoví ano, ale rodičům se nepochlubí, jen Rory.
Další, komu to Lorelai oznámí je Sookie a ta hned začne plánovat hostinu a je velmi dojatá.
Lane je stále zoufalejší a Rory chce, aby si o tom s rodiči promluvila.
Max volá Rory o radu, jaký prstýnek má Lorelai koupit. Ta poslouchá Roryn hovor a tiše jí radí. Dean přijde na filmový večer a s Rory se ujišťují, že spolu dál chodí. Rory se podaří ho přemluvit, aby s ní šel na večeři, kterou její prarodiče chystají.
Speciální večeře je tu a Richard, který vidí Deana poprvé, se chová odměřeně a je nepříjemně zamlklý. Až po dlouhé chvíli zamračené tváře se jeho nálada změní a vyptává se na Deanovy známky, plány na vysokou a vůbec do budoucna a nedá se zastavit. Diskuze přerůstá v hádku a Richard se vyjádří, že by Rory jako nadané děvče měla brzy pochopit, že ji určití lidé mohou brzdit. Odejde a celá společnost se rozpustí.
Když jsou Rory a Dean o samotě, Rory se mu omluví za dědečkovo chování a ujišťuje ho, že nic z toho není pravda.
Doma je Rory na Richarda stále velmi rozzlobená a Lorelai si myslí, že se Richard jen bál, aby se uskutečnila budoucnost, kterou pro Rory vidí, především její studium. Že když ji na večeři viděl s Deanem, vzpomněl si na Lorelai v šestnácti letech a její těhotenství a ztracené vyhlídky.
Richard stále zuří a Emily má telefon - Sookie se ujišťuje, že jim bude vyhovovat stanovený termín svatby. Hovor skončí a Emily jde za Richardem a chce, aby hned zítra zavolal Rory a omluvil se. Sdělí mu, že se Lorelai bude vdávat a neřekla jim to. Až se rozhodne vdávat Rory, ráda by, aby jim to alespoň ona řekla.
Max dá Lorelai prsten a ta se na něj nemůže vynadívat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama