1.09

31. října 2008 v 14:19 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
1.09 Roriin ples


Richard je v Praze, proto je pátek jen čistě dívčí večer. Emily se dozví z chiltonského letáku, že se ve škole koná nějaká akce, ale Rory si nemyslí, že by měla jít. Emily nechápe proč a ze všeho samozřejmě obviňuje Lorelai, která (podle ní) obvykle svou dceru od podobných akcí odrazuje. Lorelai její obvinění ignoruje, ale po cestě domů se z Rory pokouší vytáhnout, proč tam nechce jít. Opravdu se jí nechce nebo se jen bojí? Možná je to tím, že jít na ples zároveň znamená pozvat na něj Deana...

Ale co když řekne ne? Lane je přesvědčená, že nemá smysl mít kluka, když s ní nebude chtít do tanečních, a tak aspoň pozná, na čem je. Rory si ale není ani jistá, zda je Dean její kluk a ona jeho dívka. Možná je nejlepší čas promluvit si o tom. Lane chce, aby se ho Rory zeptala přímo v obchodě. Rory souhlasí...

Zatímco Dean ukládá zboží do polic, Rory mu položí onu důležitou otázku. Dean odpoví, že moc tančit neumí, ale na tom jí nezáleží - hlavní je, jestli s ní chce jít. Dean souhlasí, přestože to znamená obléct si sako a kravatu. Rory je tak nadšená, že ho políbí přede všemi v obchodě...

Lorelai po cestě do práce přemýšlí o šatech pro Rory. Emily je Roryiným rozhodnutím jít do tanečních nadšená, starosti jí působí jen fakt, že její vnučka půjde v doma ušitých šatech. Požádá Lorelai, aby nezapomněla udělat hodně fotek, aby si tuhle událost navždy zapamatovali. Navíc - ona tam nebude a tak potřebuje alespoň fotky! Emily se jen tak nevzdává a nakonec si vydupe i pozvání na večírek, takže může na vlastní oči vidět Rory tančit.

Ve frontě na lístky Rory narazí na Tristana, který je velmi zvědavý, koho Rory bere sebou. Přizná se jí, že sám uvažoval o tom, že by ji pozval, ale Rory je to jedno... Proč by měla někam chodit zrovna s ním? Její odpověď zaslechne Paris a nevěří vlastním uším. Koho lepšího než Tristan mohla Rory na večírek pozvat?

Sobotní noc. Rory vypadá jako královna plesu. Emily dorazí i s kamerou a je vnuččinými šaty naprosto okouzlena - myslí si, že si Rory šaty nakonec přece jen koupila, protože vypadají báječně. Když se Rory pokusí odejít, Emily ji zastaví. Dean přece pro ni musí přijít až ke dveřím! Dean zahouká (takový měli s Rory signál) a houká tak dlouho, dokud konečně nedojde ke dveřím. Tam samozřejmě padne do léčky Emily, která jim hned připraví přednášku o slušném chování. Když Rory a Dean odejdou, Emily vyčítá Deanovo chování Lorelai, jako by za to mohla ona. Pak se - ke zděšení Lorelai - rozhodně zůstat s ní, protože Lorelai má zablokovaná záda a nemůže vstát z pohovky.

Po cestě na ples si Rory všechno rozmyslí a dojde k závěru, že by tam neměli jít. Dean souhlasí se vším, co chce, ale když jí řekne, že vypadá úžasně, Rory najednou cítí, že tahle noc by nemusela být zas tak špatná. Když dorazí na místo, Dean jí navrhne, že by si mohli zatančit. Roryiny spolužačky Louise a Natalie si Deana všimnou a začnou s ním flirtovat, ten jim ale - když obejme Rory kolem ramen - dá jasně najevo, že není na plese sám. Dean a Rory jsou tančit, dokonce se políbí...při tom všem je pozoruje Tristan a z jeho tváře jde vyčíst touha.

Dean jde pro punč a Rory se mezitím pokouší sbalit Jacob, Parisin doprovod na ples, ze kterého se vyklube její bratranec, což na Roryině tváři vyvolá úsměv. Odmítne ho a Dean nakonec Rory navrhne odchod, aby si ještě v klidu mohli dát kávu. Jen oni dva ;) Rory souhlasí, a zatímco Dean jde pro kabáty, ještě musí čelit Paris, která chce vědět, kolik lidí na plese ví, že přišla s bratrancem. Ječí na celý sál, takže to už samozřejmě vědí úplně všichni :D Dean se mezitím střetává s Tristanem. Snaží se zachovat chladnou hlavu, ale Tristan ho pořád uráží a je jasné, že chce vyprovokovat rvačku. Rory se je pokouší zastavit, ale nepodaří se jí to. Kluci se začnou postrkovat a následuje krátký boj. "Už se k ní nikdy nepřiblížíš," rozkáže nakonec Dean Tristanovi.

Zpátky v domě Gilmorových. Lorelai usíná na gauči a Emily sedí vedle ní. Ještě než usne úplně, zašeptá: "Děkuju, maminko." Emily je dojatá...

Rory a Dean si mezitím nad hrnkem kávy povídají o událostech večera. Rory přiznává, že neví, jak se má chovat dívka, které její přítel právě zachránil čest. Přítel? Rory začne mumlat něco o tom, že si samozřejmě nemyslí, že by Dean byl její přítel, ale on ji zastaví. Mohl by, kdyby chtěla. A ona chce :) Když se procházejí po městě, narazí na odemčené dveře tanečního studia slečny Patty. Vejdou dovnitř. Dean si stěžuje,že Roryina kabelka je pěkně těžká a vzápětí vyjde najevo je to tím, že Rory v ní má knížku....prostě její hloupý zvyk brát si knížku kamkoliv jde. Zbytek večera stráví čtením a nakonec tam i usnou. Rána je vzbudí slečna Patty. Rory si uvědomí, že se musí, co nejrychleji dostat domů; Dean chce jít s ní a všechno Lorelai vysvětlit, ale Rory odmítá.

Lorelai a Emily jsou mezitím strachy bez sebe, uklidní je až telefonát od slečny Patty, která jim všechno vysvětlí. Co se ale vlastně stalo? Než se Rory stihne vrátit domů, Emily si samozřejmě myslí hned to nejhorší, ale Lorelai ji brání. Emily nechápe, jak může být tak klidná po tom, co se stalo, a začnou se hádat. Lorelai Emily vyhodí z domu; odchází zrovna ve chvíli, kdy se Rory vrací. Navzdory omluvám si Lorelai svůj vztek vybije na Rory. Ta připustí svou chybu, ale je naštvaná, že si její máma řeší problémy s babičkou na ní. Jde do svého pokoje a nechává Lorelai stát rozrušenou v pokoji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama