1.05

31. října 2008 v 14:15 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
1.05 Pohřební hostina
Během páteční večeře se Lorelai dozví, že její bratranec zemřel, ale vůbec neví, kdo to byl, takže jít na pohřeb nepřichází v úvahu. Svým rozhodnutím rozzuří Emily, která si myslí, že je nepřijatelné, aby tam nešla. Rory vše sleduje s úsměvem.

Mezitím se na Chiltonu koná každoroční prodej koláčů a Rory je z toho nesvá, protože koláč musí být domácí. Lorelai ji ujistí, že všechno bude v pořádku, že má všechno pod kontrolou, i když v životě nic nepekla.

Když Rory čeká na svůj autobus k Chiltonu, objeví se Dean. Skočí do autobusu a povídá si s Rory, která j sice trošku nejistá a nepřipravená, ale především dobře naladěná. Je evidentní, že s ní flirtuje, ale ona si s tím neví moc rady. Po několika našikovných momentech Dean vystoupí na své zastávce a Rory pokračuje dál. Prodejna koláčů na škole je plná moučníků a pečiv všecho druhu. Naštěstí Lorelai přivede Sookie, šéfkuchařku z hotelu Nezávislost, která připravila sladkou hostinu, kterou by neodmítl ani král. Max Medina, učitel z Chiltonu, začne s Lorelai flirtovat a zeptá se, jestli nemá někdy čas, protože se chce usmířit kvůli incidentu a navíc ji pozve na rande. Ale Lorelai rychle poukáže na to, že jestli se rande s matkou studentky a jeho přesně stanovená pravidla vzájemně nevylučují...

Lorelai ani na rande jít nechce -je to trošku divné a špatné. Ale Max je vytrvalý a nabídne ji, že mohli zajít jen na kávu. Nevinnou, kávovou schůzku. A Lorelai? Přece jen souhlasí.

Po škole potká Rory Deana v Taylorově obchodě, kde pracuje. Předstírá, že si chce něco koupit, aby ji Dean náhodou zahlédl. Začne být velice nervózní a schová se. Popadne nějaké zboží a jde k pokladně, kde se snaží zabalit věci, které si nakoupila, ale pytlík se ji roztrhne všechno se jí vysype.

Lorelai si je na rozdíl od své dcery ve společnosti mužů mnohem jistější. Její kávová schůzka je plná vtipného škádlení až do té doby, než se Max zeptá na to, zda by s ním šla rande. Lorelai mu řekne, že by nikdy nemohla za žádných okolností zranit svou dceru, ale Max si myslí, že jestli něco uvnitř jí říká, že tohle je správné, musí zatím jít bez ohledu na všechno. Tahle slova jsou docela přesvědčivá a tak Lorelai souhlasí a přijme pozvání na večeři.

Večer, kdy se Lorelai chystá na schůzku, je plný chaosu a smutku. Milovaná kočka jejich sousedů zemřela a tak Rory a Lorelai musí připravit pohřeb, na který přijdou lidé z celého města. Dokonce i Dean se sodovkou z obchodu. Když přijde Max, Lorelai neví, co má dělat, protože úplně zapomněla na jejich schůzku a taky zapomněla říct Rory, že jde s jejím učitelem na rande. Rory z toho není vůbec nadšená a Max taky ne, když zjistí, že byl odmítnut kvůli kočce. Max se vzdá představy toho, že by on a Lorelai mohli mít někdy schůzku, ale Lorelai mu slíbí, že když neumře další sousedovic zvíře, určitě rande mít budou.

Mezitím Dean řekne Rory, že si myslel, že má o něho zájem, ale zřejmě nemá, takže se chystá odejít. Otočí se k odchodu, ale Rory ho zastaví a řekne mu, že zájem má. Dean odejde s opravdu velkým úsměvem na tváři.

Lorelai nakonec promluví s Rory o Maxovi, aby ji všechno vysvětlila. Když se jí zeptá, co si myslí o tom, že její matka půjde na rande s jejím učiteli, Rory jí odpoví, že jí neřekne, že s ním chodit nemůže, ale že i přes to jí to bude připadat divné.

Když se Rory a Lorelai vrátí domů z pohřbu, Emily zavolá Lorelai a ta udělá velkou chybu, když ji řekne, že byla na pohřbě kočky. Rory se jí snaží zastavit, ale už je pozdě. Emily nemůže pochopit, proč nemohla jít na pohřeb svého bratrance, ale pohřeb kočky ji zabral celý den.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama