1.02

31. října 2008 v 14:09 | jana majerská |  Gilmorova děvčata epizody
1.02 Lorelain první den na Chiltonu
První den Rory na nové škole a Lorelai samozřejmě zaspí! Ráno se změní v totální chaos. Lorelai nemá čas vyzvednout si šaty z čistírny, a tudíž nemá co na sebe, a tak zatímco se Rory rozčiluje, její máma si splete první školní den s místním rodeem a hodí na sebe staré těsné batikované tričko a ošoupané džínové kraťasy...

A to ještě není konec - Rory informuje svou matku, že se ještě dnes musí obě sejít s ředitelem Chiltonu. A tak na sebe Lorelai hodí zimní kabát, aby alespoň trochu zamaskovala svůj nevhodný oděv.

Že neuhádnete, kdo už na děvčata v kanceláři čeká? Emily, která je náhodou blízkou přítelkyní samotného ředitele. Samozřejmě, že udělá velkou scénu, když si Lorelai odmítne sundat kabát, ale vzápětí tho zalituje, když uvidí její oblečení. Je zbytečné dodávat, že celé setkání je krátké a zakončené Lorelainým koktacím proslovem ;)

Ani Rory se nedostane moc krásného přivítaní na nové škole. Ředitel Hanlon dělá vše podle předpisů. Sice jí pochválí její vynikající školní výsledky, ale zároveň nezapomene poznamenat, že její společenské aktivity jsou na nule. A navíc má jen jeden jediný měsíc k tomu, aby donohila zameškané učivo! A spolužáci? Ani tady to pro Rory nebude procházka růžovou zahradou, jedna dívka jí dokonce slibuje, že jí udělá ze života peklo (překvapí vás, když řeknu, že se jmenuje Paris Gellerová? :D)

Ve třídě dostane pořádnou facku, když Paris odpoví na všechny otázky o Tolstojově oblíbeném spisovateli a co ho nejvíc ovlivňovalo. Ale jeden arogantní kluk jménem Tristan se znovu začne předvádět a dá Rory poslední ránu. Na konci hodiny Rory dostane úkol z minulého týdne na který má jen jeden den. Den se pořád zhoršuje, když ji Paris ujistí, že ona je nejlepší studentkou na škole a nejen to a že udělá všechno, aby to tak zůstalo. Před další hodinou, ji Tristan nabídne, že si může půjčit jeho poznámky a pořád na ní volá "Mary". Ale co to znamená?

Zpátky do Stars Hollow. Lorelai vyžebrá u Luka kávu a na oplátku dostane přednášku o svém oblečení. Pak si konečně vyzvedne věci z čistírny a připraví se do práce, kde potká Iana (otce jednoho z Roryiných spolužáků, se kterým už se setkala na Chiltonu), který přijel, aby ji pozval na večeři. Lorelai je sice polichocena, ale odmítne...

A den ještě nekončí - Rory při otvírání skříňky omylem zničí Paris její domácí úkol. To samozřejmě dívku naštve. Rory jí nabídne svou pomoc, kterou Paris sice nejprve odmítne, ale pak ji učitel přinutí změnit názor, protože jinak by dostala špatnou známku. Nepřátelství mezi děvčati pokračuje i ve třídě... Paris se cítí ohrožena, když Rory začne odpovídat na otázky, které jsou většinou její parketa, a slibuje Rory pomstu...

Předtím než Lorelai vyzvedne Rory ze školy, zajde si k Lukovi na kafe a řekne mu o svém špatném dni a pozvání od Iana. Luke s ní souhlasí, že udělala správně, že jeho pozvání odmítla.

A díky Lorelai se Rory konečně dozví, co znamená ono Tristanovo "Mary". Je to stará přezdívka pro "dobračky", která vznikla od Panny Marie. Lorelai ji nabídne, že si promluví s učitelem, ale Rory ji řekne, že to zvládne sama.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama